fbpx
DOMKI PRACOWNICZE

Inwestowanie w domki letniskowe

Inwestowanie w domki letniskowe od Letniskowo.pl to doskonały sposób na osiągnięcie zysków z wynajmu turystycznego. Nasze nowoczesne, mobilne domy wyróżniają się wysoką jakością, energooszczędnością i estetyką. Oferujemy pełne wsparcie – od projektu po montaż. Zrealizuj swoją inwestycję z Letniskowo!

Dlaczego warto?

Szybka adaptacja

Błyskawiczne przygotowanie domów do zamieszkania minimalizuje czas i koszty.

Mobilność i elastyczność

Łatwy transport i instalacja zapewniają szybką realizację.

Wysoki komfort

Nowoczesne wnętrza zapewniają wygodę i zadowolenie pracowników.

Ekonomia

Niższe koszty w porównaniu z tradycyjnym budownictwem.

Personalizacja

Możliwość dostosowania układu i wyposażenia do potrzeb.

Solidność i trwałość

Stalowa konstrukcja gwarantuje długotrwałe użytkowanie.

Całoroczne użytkowanie

Izolacja i ogrzewanie zapewniają komfort o każdej porze roku.

Ekologia

Rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój.

Wybrane realizacje
Zainwestuj w przyszłość swojego biznesu

Porozmawiajmy – zobacz jak możemy pomóc Ci odnieść sukces. Nasz zespół czeka na Twoje pytania.

Rafał Jabłoński

Specjalista ds. sprzedaży

Katarzyna Woronowicz

Specjalista ds. sprzedaży

Patryk Stencel

Specjalista ds. sprzedaży

Zobacz inne rozwiązania
Formularz kontaktowy
Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Letniskowo sp. z o.o.
ul. Elewatorska 29, 15-620 Białystok
KRS: 0001024501, NIP: 5423465217, REGON: 524717637
Dodatkowe informacje

Inwestycja w domki letniskowe — czy to dobry pomysł?

Domek letniskowy może stać się idealnym miejscem odpoczynku dla Ciebie i Twojej rodziny, ale także być dodatkowym źródłem dochodu. Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, iż Polacy coraz częściej decydują się na spędzanie urlopu w kraju. Większe zainteresowanie spędzaniem urlopu w Polsce niż za granicą, to między innymi efekt uboczny pandemii. Również z uwagi na pandemię Polacy stawiają na bezpieczeństwo wyjazdu, wybierając na miejsce odpoczynku miejsca odosobnione. Z uwagi na fakt, iż chętniej spędzamy urlop w Polsce, to wzrasta również zapotrzebowanie na noclegi, szczególnie w rejonach uważanych za atrakcyjne turystycznie. Według statystyk częściej wybieramy domki drewniane jako zakwaterowanie niż pokoje hotelowe. Nic w tym dziwnego – spędzanie urlopu w domku letniskowym ma bardzo dużo zalet. Koszty wynajmu domku dla całej rodziny są niższe, niż pobyt w hotelu. Po drugie, swoboda – w domku letniskowy mamy zapewnioną prywatność i możliwość przygotowania posiłków (a co za tym idzie obniżenia kosztów wyjazdu).

Na jakiej działce możesz postawić domek letniskowy?

O tym, czy na działce możesz postawić domek letniskowy decyduje jej status określony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie obejmuje danej działki należy złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. W przypadku działki rolnej sytuacja jest bardziej skomplikowana. Budowa domku letniskowego na działce rolnej jest możliwa, jeśli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zabudowę zagrodową. Jednak przepisy nie są precyzyjne i nie wyjaśniają, czy domek letniskowy należy do zabudowy zagrodowej. Aby mieć pewność czy na naszej działce możemy postawić domek letniskowy najlepiej jest wnieść o zmianę przeznaczenia działki w miejscowym planie zagospodarowania, czyli przekształcenie działki z rolnej na budowlaną, na której powstanie możliwość wybudowania obiektu. Możliwość wybudowania domku na działce leśnej wygląda podobnie jak w przypadku realizacji inwestycji na działce rolnej, czyli w zasadzie zależy od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Czy musisz prowadzić działalność gospodarczą wynajmując domek letniskowy?

Kwestia konieczności rozpoczęcia i zarejestrowania działalności gospodarczej uzależniona jest od tego, czy w rzeczywistości prowadzisz działalność gospodarczą w świetle prawa. Zgodnie z art. 3. Ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców, działalnością gospodarczą jest zorganizowana działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły. Jeśli wynajmujesz swój domek letniskowy wyłącznie kilka tygodni w ciągu roku, trudno będzie określić takie działanie mianem działalności gospodarczej.

Ile może potrwać budowa domku letniskowego?

Myślisz, że budowa domku letniskowego wymaga poświęcenia dużo czasu oraz obejmuje mnóstwo formalności? Nic bardziej mylnego. Obecnie przepisy uwzględniają możliwość postawienia domku letniskowego bez pozwolenia na budowę. Od 3 stycznia 2022 r. ustawodawca zdecydował się na rozszerzenie katalogu budowy bez pozwolenia o domy całoroczne do 70 m2 oraz budynki rekreacji indywidualnej, czyli domki letniskowe. W przypadku takiej inwestycji konieczne jest jedynie zgłoszenie do starostwa powiatowego (lub w przypadku miast, do urzędu miasta). Nowe przepisy to uproszczona procedura, dzięki czemu czas realizacji inwestycji staje się krótszy. Alternatywa dla samodzielnej budowy. Z każdym rokiem zainteresowanie inwestycją w mniejsze domki rekreacyjne wzrasta. Świetną alternatywą do budowy domu samodzielnie jest zakup domu mobilnego. Taki dom również nie wymaga pozwolenia na budowę, wystarczy zgłoszenie do odpowiedniego organu. Wybór domku mobilnego jest najkrótszą drogą do stania się właścicielem domku letniskowego. W świetle rosnących cen materiałów budowlanych zaletą takiego domku jest to, iż jego cena jest z góry znana, także ostateczna cena budowy nie powinna zaskoczyć inwestora.

Koszty inwestycji w domki letniskowe

Koszty wybudowania domku letniskowego zależą od bardzo wielu czynników, m.in. od wykorzystanych materiałów i od powierzchni domku. W roku 2022 ceny usług i materiałów budowlanych znacznie wzrosły w porównaniu do poprzednich z uwagi na wojnę trwającą za wschodnią granicą. Z pewnością sposobem na obniżenie kosztów jest samodzielna budowa domku, która pochłania jednak bardzo dużo czasu i energii. Jeżeli cenisz swój czas (lub też nie masz możliwości samodzielnej pracy przy domku) możesz skorzystać z szerokiej oferty domków mobilnych letniskowo.pl.

Podatki przy najmie krótkoterminowym

Osoba fizyczna wynajmująca domek letniskowy jedynie sporadycznie (nieprowadząca działalności gospodarczej), może rozliczyć uzyskany z najmu przychód na zasadach najmu prywatnego. W takim przypadku należy wybrać jedną z dwóch przewidzianych przez prawo form rozliczenia tj. ryczałtu lub skali podatkowej.

Jak sfinansować zakup całorocznego domku mobilnego?

Idealnym sposobem na sfinansowanie zakupu domku mobilnego dla osób, które prowadzą już działalność gospodarczą, jest leasing operacyjny. Stanowi on świetną alternatywę dla kredytu hipotecznego. Wszelkie opłaty tj. czynsz leasingowy, opłaty wstępne i inne wydatki niezbędne do utrzymania przedmiotu leasingu, korzystający może wpisać w koszty uzyskania przychodu. Więcej na temat tej formy finansowania zakupu przeczytasz tutaj (link).

Letniskowo.pl jako producent całorocznych domków mobilnych, współpracuje z Europejskim Funduszem Leasingowym. Jest to jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce.

Doradca po zapoznaniu się z Państwa indywidualną sytuacją oraz preferencjami, zaproponuje odpowiednie rozwiązanie do sfinansowania inwestycji w domki mobilne. Zapewniamy kontakt leasingowy już w 24 godziny.

Inwestowanie w domki